Nové víceúčelové jednotky NPG od Aermec

Nové víceúčelové jednotky NPG od Aermec

Jednotky NPG jsou absolutně soběstačné

Velkou výhodou je, že tato venkovní instalace není závislá na zdroji vody. Jednotky NPG si dokáží vytvářet horkou i studenou vodu samovolně. Ohřev je zaručen až do -15°C venkovní teploty. Klimatizování prostoru je zároveň možné i při 49°C. Dvoutaktní jednotka má buď tandemovou, nebo trojitou konfiguraci spirálových kompresorů, což zaručuje vyšší účinnosti při zatížení i větší nepřetržitost provozu v případě údržby jednoho z obvodů. Vše samozřejmě v souladu s požadavky evropského nařízení 2281/2016.

 

Rozsah výkonu jednotek NPG

Chladicí výkon: od 207 do 956 kW

Topný výkon? od 212 do 671 kW

 

Dostupné verze jednotek

Odhlučněné a vysoce účinné verze jsou naprostou samozřejmostí. Výběr ale spočívá také v účelu budovy, na kterou se jednotky instalují.

 

2-trubková verze jsou vhodné především pro hotely a všechna zařízení, která vyžadují chlazení či ohřev vody po celý rok.

4-trubková verze je ideální pro kanceláře a stavby s velkými okny, kde je třeba vytvořit alternativu k neustálému přepínání tepelného čerpadla nebo neustálou výrobu studené či horké vody.

 

Obě verze jsou vybaveny třemi výměníky tepla – jeden na straně místnosti, zbylé dva na vnitřní straně jednotky. Díky všem těmto parametrům to jsou ideální vzduchovodní zařízení pro ohřev i chlazení jak obytných, tak komerčních prostor.