Pro správnou funkčnost stránek používáme cookies. Souhlasem s nimi nám pomáháte zlepšovat naše služby. Více informací

Aermec bude chladit novou NISU

Liberecké centrum Nisa se z původních 30000 m2 do konce roku 2008 rozroste na 50000 m2 a AERMEC zde bude mít nezastupitelnou úlohu.

Rozšíření libereckého nákupního centra Nisa je dalším z významných projektů, na nichž se společnost COMPLETE CZ podílí. Komerční komplex se z původních 30 000 m2 do konce roku 2008 rozroste na 50 000 m2 a počet obchodů stoupne ze zhruba 60 na více než 160. Není jistě třeba dlouze rozvádět, že úkol uchladit největší nákupní středisko severních Čech si žádá skutečně spolehlivá a výkonná zařízení.

Protože jedním z důležitých požadavků zadavatele byla minimalizace provozních nákladů, byl zvolen systém kompaktních výrobníků chladu. Celkem bude instalováno 5 chladičů AERMEC model NSB s výkonem 970 kW a vysokou účinností strojního chlazení (E.E.R. se pohybuje v rozmezí 3,11 až 3,34). V zájmu optimalizace provozu během různých ročních obdobích jsou použity 2 chladiče s integrovaným free-coolingem(který snižuje spotřebu energie o 20 až 60 % - v závislosti na vnitřní tepelné zátěži a venkovní teplotě). Jeden chladič je potom vybaven systémem zpětného získávání tepla (pro ohřev TUV). Zajímavostí je použití jednotek s volným chlazením typu „Glycol-Free“, což znamená, že free-coolingový okruh je integrován přímo v jednotce a není potřeba používat glykol v celém systému.

Kromě klasických faktorů se v nové Nise muselo při návrhu systému ventilace a klimatizace počítat rovněž s umělým „Nisa vodopádem“ a deštěm, který se bude snášet v hlavní dvoraně komplexu. A pochopitelně i s proměnlivou atmosférou v sálech multikina, která může v napínavých okamžicích filmů značně houstnout.

Zpátky na seznam novinek