Pro správnou funkčnost stránek používáme cookies. Souhlasem s nimi nám pomáháte zlepšovat naše služby. Více informací

AERMEC představil nové vzduchem chlazené chillery se šroubovým kompresorem

Společnost AERMEC představuje sérii NSM – nové „V-Blokové“ modulární chillery se šroubovým kompresorem. Mezi její výhody patří kromě jiného i produkce teplé vody pomocí zpětného získávání tepla bez dodatečné spotřeby energie.

NSM série je tvořena modulárními (tzv. V-blokovými) chillery s novými vysoce účinnými šroubovými kompresory s možností plynulé regulace chladícího výkonu.

Nové chillery NSM se skládají z modulárních bloků ve tvaru V, které obsahují tepelné výměníky s mirkokanály. Řešení je vhodné prakticky pro libovolné venkovní podmínky, rám, konstrukce i panely jsou vyrobeny z oceli ošetřené odolným polyesterovým nátěrem proti rzi.

Tři stupně účinnosti

Série NSM disponuje 3 stupni účinnosti:

1) standardní účinnost (NSM_°)

2) vysoká účinnost (NSM_A)

3) velmi vysoká účinnost (NSM_U).

Výhodou takovéhoto odstupňování je možnost pokrytí výrazně širší škály uplatnění v porovnání se starší sérií NS.

Volitelná možnost tichého chodu

Kromě těchto verzí jsou dostupné tiché verze uvedené níž:

1) standardní tichá verze (NSM_L)

2) vysoce účinná tichá verze (NSM_E)

3) velmi vysoce účinná tichá verze (NSM_N)

 Účinnost tichých verzí je stejná jako účinnost verzí bez schopnosti tichého chodu (nominální EER se pohybuje mezi 2,7 a 3,3). Je to umožněno tím, že snížení hluku není zajištěno pomocí snížení proudění vzduchu, ale pomocí prodloužení jednotky. AERMEC se pro toto řešení rozhodl vzhledem ke stoupající poptávce po vysoké účinnosti u nově instalovaných jednotek. Navíc má série NSM v tiché verzi větší pole působnosti než série NS. Původní jednotky NS například při venkovní teplotě +40°C nefungují v tichém módu, zatímco jednotky NSM fungují v tichém módu při +40°C až do maximální povolené teploty.

Průměrné pracovní limity venkovní teploty při plném výkonu (při teplotě vyráběné vody +7°C), jsou následující:

+42°C pro verzi „°“

+46°C pro verze „L“ a „A“

+48°C pro verze „E“ a „U“

+50°C pro verzi „U“

Kromě toho je možné objednat speciální jednotky s limitem +55°C. Tato varianta existuje i pro teploty až do -20°C.

Vylepšení a funkce

  • Výměník s mikrokanály: v porovnání s tradičními výměníky umožňují úsporu více než 30 % energie (při zachování stejného chladícího výkonu), a jsou šetrnější k životnímu prostředí. Chladící jednotka nadále používá chladivo typu R134a.
  • Dalším novým vylepšením přispívajícím ke zlepšení účinnosti je možnost volby nočního tichého módu. Můžete použít jednotku NSM v neztišené verzi, připojit příslušenství DCPX, a zvolit specifickou denní dobu, kdy se utlumí otáčky ventilátorů, a tedy i hluk. To se staršími jednotkami NS není možné. Tato funkce se hodí zejména tehdy, když je potřeba tichý chod zařízení v průběhu noci. Můžete si tak vybrat levnější a menší jednotku, která bude plně účinná například po 85 % provozní doby a jen 15 % provozní doby bude pracovat v omezeném režimu. To je oproti starším typům zařízení ohromná výhoda.
  • Série NSM kromě toho poskytuje rozšíření výkonové řady až do 2100 kW.
  • Výhodou je také programovatelný časovač, který umožňuje časové nastavení provozu.
  • Dalším důležitým parametrem je jediný výparník u většiny velikostí jednotek, výrazně se tak snižuje cena instalace (čas + komponenty). Dva výparníky nalezneme pouze u velkých velikostí.
  • Díky struktuře složené z bloků ve tvaru V jsou jednotky NSM menší než jednotky NS, a snižuje se tak cena za dopravu.
Zpátky na seznam novinek