Pro správnou funkčnost stránek používáme cookies. Souhlasem s nimi nám pomáháte zlepšovat naše služby. Více informací

Efektivní a flexibilní výměníky Aermec NRP 0804

Společnost COMPLETE CZ českým projektantům, developerům, realizačním firmám a správcům průmyslových, technologických, obchodních a rezidenčních areálů zpřístupňuje flexibilní a energeticky výhodné chlazení, topení a výrobu TUV.

Přináší na náš trh 17 modelů flexibilních venkovních výměníků vzduch-voda italské společnosti Aermec, řadu NRP 0804. Klíčovými rysy nového systému je vysoká efektivita i při nižších stupních zátěže, tiché provedení do bytové zástavby, souběžná příprava studené a horké vody s možností připojení do 2- i 4trubkových systémů.

Víceúčelové venkovní výměníky Aermec řady NRP 0804 dokáží s jedinou jednotkou připravovat paralelně horkou i studenou vodu – a to v libovolném objemu, až do kapacity necelé megawatty, při koeficientu energetické efektivity kolem 3 (viz parametry v tabulce níže). Nové chillery pracují při venkovních teplotách od zimních -15°C až do letních 50°C, případně v režimu přípravy TUV až do 55°C. Uživatelé mají k dispozici 17 variant výměníků Aermec NRP 0804 s výkonem chlazení ve 2trubkovém provedení od 206,8 kW (topení 207,7 kW a TUV 210,1 kW) až do 963,2 kW, (resp. 988,2 kW a 990,4 kW).

Každá jednotka je v zájmu vysoké efektivity dvouokruhová. Jednotky se standardně dodávají s deskovými výměníky, na vyžádání jsou dostupné s trubkovými. Již v základu jsou všechny jednotky vybaveny elektronickým řízením kondenzace, které dle aktuální zátěže a venkovní teploty snižuje průtok vzduchu, a šetří tak při nižších teplotách energii. Jednotky od modelu 0804-1805 výše jsou standardně vybaveny elektronickým expanzním ventilem, který dále zvyšuje efektivitu činnosti při částečné zátěži.

Vysoce komfortní a ergonomické je rovněž ovládání jednotky. Přímo na jednotce je klávesnice a LCD displej, kterými se snadno nastavuje mikroprocesorové řízení výměníku. Sledovat provozní parametry a upravovat činnost jednotky lze prostřednictvím menu v několika jazycích. Dvě jednotky lze propojit a řídit současně v režimu master-slave. Díky programovatelnému časovači lze nastavit různá provozní období a odlišné spínací stavy. Pracovní teplotu jednotka určuje vlastním algoritmem dle teploty výstupní vody.

Kromě flexibilního rozložení výkonu a rekuperace mezi okruhy se jednotka vypořádá s rozličnými konfiguracemi – zvládne pracovat v tandemu s automatickým rozdělením výkonu či ve složitějších systémech řízených prostřednictvím sítě AERNET z PC, tabletu či mobilního telefonu. Monitoring je možný přes AERNET nebo standardní MODBUS protokol.

Jako příslušenství lze k jednotkám doplnit hydro sadu, která dále zvýší efektivitu a sníží provozní náklady výměníku. Sada zahrnuje hlavní hydraulické komponenty a je dostupná v různých konfiguracích s jednou či dvěma pumpami. Další příslušenství zahrnuje rozhraní RS-485 s protokolem MODBUS, cloudové řízení AERNET, řízení většího počtu paralelně pracujících výměníků Multichiller-EVO, vzdálené řízení jednotky PGD1 či antivibrační uchycení AVX.

Zpátky na seznam novinek