Pro správnou funkčnost stránek používáme cookies. Souhlasem s nimi nám pomáháte zlepšovat naše služby. Více informací

Realizace obnovy chladících jednotek pro CATC

COMPLETE CZ realizovala pro společnost CATC (Czech Aviation Training Centre) obnovu chladicích jednotek.

A to pro stávající prostory Hangáru B a současně výstavbu zcela nového chlazení a vzduchotechniky pro vestavbu dvou leteckých simulátorů do východní haly Hangáru B.

Předmětem první akce, byla výměna původních dvou zdrojů chladu BlueBox (2x 300 kW) za nový modulární zdroj chladu, který se skládá z 6-ti modulárních chladicích jednotek AERMEC , model NRV0550, systému řízení chillerů – MULTICHILLER a související úpravy rozvodů elektřiny, M+R a hydraulického rozvodu na primárním okruhu. Vzhledem k požadavku zachovat zdroj chladu v provozu, bez dlouhodobé odstávky byla výměna zdroje chladu provedena ve dvou stavebních etapách. V konečné fázi byla provedena nová vizualizace pro systém dohledu letiště na velín Energo provozu.

Z důvodu plánovaného nárůstu chladicího výkonu až na 600 kW, bylo zvoleno modulární řešení při výměně stávajících jednotek. Jako minimální výkonový krok, byl zvolen chladicí výkon 100 kW pro jeden modul. Toto řešení umožní v konečné fázi instalovat chladicí výkon 600 kW + 200 kW rezerva (řešení 6+2) do stávajícího prostoru.

V každém modulu jsou vždy dva Scroll kompresory zapojené do jednoho chladivového okruhu z důvodu vyšší účinnosti při částečném chodu a nižším startovacím proudům. Nabízené jednotky jsou vybaveny integrovaným volným chlazením (free-cooling) s automatikou přepínání provozu strojního a volného chlazení a možnosti souběhu volného a strojního chlazení. Koncept samostatných modulů umožnuje přidání dalšího modulu pomocí Victaulic spojek za provozu a tím postupného navyšování chladicího výkonu systému.

Druhá realizace spočívala v kompletní výstavbě chlazení a VZT pro novou simulátorovou halu s trenažery pro letadla 737max a A320ceo/neo. Zde byly instalovány 3 ks chladicích jednotek AERMEC, řady NRL s integrovaným free-coolingem v provedení glycol -free, tzn., že glykolový okruh je pouze v jednotce. Každá jednotka disponuje chladicím výkonem 105 kW, celkem dalších 300 kW chladu.

Pro udržení požadované teploty a vlhkosti datového sálu a vlastní simulátorové haly byly použity sálové jednotky přesné klimatizace UNIFLAIR. Pro přívod čerstvého venkovního vzduchu do haly slouží rekuperační vzduchotechnická jednotka.

Součástí dodávky byly kompletní rozvody chladu a vzduchotechniky, vč. nové strojovny chlazení.

Zpátky na seznam novinek