MHI snižuje emise CO2 o 70 % díky nové řadě KXZ3 VRF

MHI snižuje emise CO2 o 70 % díky nové řadě KXZ3 VRF

MHI SNIŽUJE EMISE CO2 O 70 % DÍKY NOVÉ ŘADĚ KXZ3 VRF

Mitsubishi Heavy Industries uvedla na trh své nejnovější klimatické a energetické řešení, dvoutrubkový VRF systém KXZ3. Řada KXZ3 byla vyvinuta na základě šesti nových konstrukčních konceptů: globální životní prostředí, flexibilita konstrukce, energetická účinnost, wellness a komfort, odolnost a provozuschopnost; byla vytvořena tak, aby poskytovala vyšší účinnost, širší flexibilitu konstrukce a menší dopad na životní prostředí, což z ní činí dokonalé klimatické řešení pro vytápění a chlazení v komerčních a průmyslových aplikacích.

 

Flexibilita designu

Nová řada KXZ3 se může pochlubit elegantním a kompaktním designem, který nastavuje nový standard v oboru. Na rozdíl od svých předchůdců je tato řada vybavena jediným ventilátorem strategicky umístěným v horní části jednotky, což zvyšuje její celkovou účinnost a snižuje její plochu o -28 % (jedna venkovní jednotka). Díky modulárnímu přístupu je řada KXZ3 mimořádně flexibilní a pokrývá širokou škálu výkonů. Řada jednotlivých jednotek se skládá ze 3 různých velikostí až do výkonu 33,5 kW (12 HP), včetně nově přidaného výkonu 22,4 kW (8 HP) pro menší aplikace. Tyto 3 jednoduché jednotky lze kombinovat do dvojkombinací nebo trojkombinací a pokrýt tak ještě širší rozsah výkonů od 44,8 kW (16 HP) do 100,5 kW (36 HP).

Řada KXZ3 byla vyvinuta tak, aby splňovala požadavky nejširšího spektra komerčních projektů, a nabízí maximální flexibilitu návrhu s možností napájení až 80 vnitřních jednotek, včetně kanálových, nástěnných a kazetových modelů, které lze všechny připojit k maximální celkové délce potrubí 1 000 m. A pro maximální klid je řada KXZ3 k dispozici také s řadou volitelných dodatečných bezpečnostních opatření, včetně uzavíracích ventilů, dálkového ovladače s funkcí alarmu a zařízení pro detekci úniku, které lze instalovat do konkrétních místností, aby splňovaly normy IEC60335-2-40.

 

Globální dopad a lepší energetická účinnost

Vzhledem ke zpomalování globální ekonomiky a zvyšování cen energií jsou řešení pro vytápění a chlazení, která uživatelům poskytují komfort a zároveň snižují uhlíkovou stopu, nezbytná; a nová řada KXZ3 je ideálním řešením. Řada KXZ3, poháněná chladivem R32 s nízkým GWP, snižuje emise CO2 o 70 %*, a tím snižuje svůj globální dopad na životní prostředí. Vzhledem k tomu, že si uživatelé po celém světě uvědomují důležitost účinnosti systému, využívá řada KXZ3 pokročilou konstrukci kompresoru scroll, vylepšené řešení řízení vzduchu a optimalizovaný výměník tepla s hustšími měděnými trubkami, což vede k výraznému zlepšení hodnocení sezónní energetické účinnosti, což je klíčový ukazatel pro klimatizační zařízení.

V porovnání s předchozími modely dosahují jednotky KXZ3 vyšších hodnot SEER a SCOP, což zajišťuje větší úspory energie a ekologickou udržitelnost. Pro maximální energetickou účinnost jsou všechny modely řady KXZ3 vybaveny novou funkcí Variable Temperature and Capacity Control VTCC+, která automaticky upravuje tlak chladiva v závislosti na požadovaném zatížení vnitřních místností a zajišťuje tak přesnou regulaci teploty a působivé úspory energie pro splnění nejpřísnějších požadavků na úsporu energie. Řada KXZ3 je navržena tak, aby splňovala přísné normy pro úsporu energie v nových budovách, a je také ideální pro modernizaci.
* Při porovnání s KX2 a výpočtu v následujícím systému - Venkovní jednotka: 12HP, vnitřní jednotka: Celková délka potrubí: 150 m)

 

Provozuschopnost

Nová řada KXZ3 je navržena tak, aby umožňovala snadný přístup k ovládací skříňce a hlavním chladicím komponentům, které jsou přístupné zepředu, což usnadňuje údržbu a servis. Nikdy nebylo snazší analyzovat údaje poskytované dálkovým ovladačem a monitorovacími zařízeními, která nyní mohou vypisovat objemový průtok vzduchu ventilátoru venkovní jednotky nebo dokonce zaznamenávat hodiny chodu motoru ventilátoru.

 

Wellness a komfort

Kromě pozoruhodné energetické účinnosti je u řady KXZ3 prioritou uživatelský komfort a wellness. Řada KXZ3, vybavená dvěma režimy odmrazování a špičkovými funkcemi nepřetržitého vytápění, poskytuje výjimečný výkon pro udržení optimálních vnitřních podmínek. Kromě toho se jednotky vyznačují vylepšenými provozními schopnostmi, jednotky automaticky přepínají mezi nastaveními podle změny prostředí, aby udržely v místnosti nastavenou teplotu.